Práve hráme

22/05/2018

Spiderman existuje! Zoznámte sa s Alainom Robertom


„Áno, som šialenec. Ale šialenec do toho, čo robím. A robím to dobre, čiže je to krásne šialenstvo.“ hovorí o sebe 55-ročný lezec Alain Robert. Žiadna poistka, žiaden padák. Pri svojich výstupoch nepoužíva nič iné ako vlastné ruky a vieru v samého seba. Za svoje výkony si vyslúžil prezývku „Francúzsky Spiderman“. A plným právom. Pri názvoch veží, ktoré pokoril až mrazí na chrbte – pokoril Burj Khalifa (828 m), Eiffelovku (324 m), Taipei 101 (449 m) a mnoho ďalších. Pozrite si video:

https://www.youtube.com/watch?v=nNGBxXN7QC0

„Stačí najmenšia chybička a je po mne. Preto sa musím sústrediť na 100%. Buď žijete, alebo zomriete. A ja si samozrejme vyberám prvú možnosť.“ s úsmevom hovorí Alain. Výstupy však nie sú iba nebezpečné, v prvom rade sú nelegálne. Preto Alain potichu a bez pútania pozornosti zakaždým hľadá zadný vchod. A show sa začína.

Visiblement en difficulté. Mon gabarit me permet de grimper mais lutter contre les géants et en revanche difficile.

Uverejnil používateľ Alain Robert Streda 2. mája 2018

Paradoxom je, že ako dieťa mal Alain smrteľný strach z výšok. Ako trinásťročný sa rozhodol tomuto strachu čeliť. „Chcel som byť ako superhrdinovia. Nie, chcel som byť viac ako oni, pretože statočnosť som si cenil zo všetkého najviac. A to bol môj cieľ. Jedného dňa som chcel byť statočný. Teraz si myslím, že nežijem nebezpečne. Robím to, čo milujem a žijem svoj sen.“

Alainov výstup na 828-metrovú dubajskú pýchu Burj Khalifa:

Alain Robert climbs a tallest building – Burj Khalifa Dubaï

At age 55 and after 150 buildings, ‚French spiderman‘ keeps climbing

Vo veku 55 rokov Alain žije svoj sen ďalej a neprestáva udivovať fanúšikov po celom svete. Držíme mu palce, nech mu to vydrží čo najdlhšie!

#challenghairparis #buildering un documentaire de Michele Radici primé de nombreuses fois à travers le monde. Une autre façon d'appréhender le paysage urbain. Une idee remarquable qui m'a permis de découvrir , le monde , les civilisations les buildings et les prisons aux quatre coins de la planète. Aujourd'hui 150 buildings plus tard je ne m'en lasse pas. Une passion devenu un metier.

Uverejnil používateľ Alain Robert Piatok 4. mája 2018

aplikacie Rádia Expres