Práve hráme

17/05/2018

Snow Patrol vydávajú singel Empress!


Írska indierocková kapela Snow Patrol vydáva singel Empress, ktorý pochádza z aktuálneho albmu Wildness, ktoré po siedmych rokoch vychádza 25. mája. Wildness predstavuje výsledok hľadania surovej čistoty, prepojenia a nového významu, zároveň ale predstavuje rovnako vernosť tomu, čo kapelu vynieslo na vrchol – melodickému pesničkárstvu.

„Je mnoho typov divokosti, ale základné sú len dva: divokosť moderného veku – všetko to zmätenie, nelogičnosť a odcudzenie a oveľa staršia divokosť –  niečo pôvodného, živého a krásneho, čo hovorí cez skutočné spojenie, vášeň, lásku, spoločenstvo s prírodou a sebou navzájom. Toto je tá divokost, okolo ktorej je album sústredený. Jej strata. Snaha sa znovu spojiť. Spomenúť si,“ približuje album kapela. Pozri si videoklip:

Snow Patrol – Empress (Official Video)

Od debutu Songs for Polarbears v roku 1998 Snow Patrol dosiahli obdivuhodný počet kritických a komerčných ocenení. Predali cez 15 miliónov kópií albumov, presiahli jednu miliardu streamov, päť z ich albumov sa stalo platinovými a získali nominácie na Grammy, BRIT Award a Mercury Music Prize. Po dokončení turné v roku 2012 sa každý člen rozhodol robiť na vlastnom projekte. Napríklad Gary Lightbody pokračoval s kapelou Tired Pony, ktorá se skladala z členov Belle and Sebastian alebo R.E.M, písal hudbu pre filmy a spolupracoval na hudbe Eda Sheerana,Taylor SwiftBiffy Clyro alebo One Direction.

Zdroj: Universal Music s.r.o.

Nadácia Rádia Expres