Práve hráme

04/05/2018

Miro Žbirka predstavuje novú pesničku Dievča (na lásku nie je čas)


Dievča (na lásku nie je čas) je názov prvého singla z pripravovaného nového albumu Mira Žbirku. Nahráva ho v legendárnom londýnskom štúdiu č.3 na Abbey Road. Zostavu hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), ktorých si požičal od Paula McCartneyho, doplnili stáli spolupracovníci gitarista Pears McIntyre a producent Rob Cass. Spoločne sa podieľajú na výsledku všetkých nahrávok, ktoré výjdu na jeseň na novom slovensko-anglickom dvojalbume. Jeho prvá zverejnená skladba Dievča (na lásku nie je čas) vznikla na text básnika Joža Urbana.

Miro Žbirka – Dievča (na lásku nie je čas)

„Je to jeden zo skvelých textov, ktoré mi doma zostali po Jožovi a čakajú na svoju hudobnú podobu. Prišiel jeho čas a verím, že tak, ako oslovil mňa osloví aj poslucháčov,“ povedal o skladbe autor hudby Miro Žbirka.

Meky pesničku nakrúcal v legendárnych štúdiách Abbey Road v Londýne s muzikantami Paula McCartneyho v dvoch verziách – v slovenskej i v anglickej.
Majo, Miša a Ivana povyzvedali ešte viac…

K skladbe, ktorá existuje aj v anglickej verzii s názvom Darling a textom legendárneho textára, básnika a muzikanta Petea Browna (Cream) sa 6.4.2018 v Londýne na netradičnej módnej šou mladých módnych návrhárov a študentov Peekaboo presents: BYOB Fashion Show nakrútil aj videoklip, ktorý režíroval David Žbirka.

„Opäť sme sa dostali do situácie, že syn dirigoval otca, ale David bol ku mne slušný a zvládli sme to bez problémov… už sme zvyknutí… a navyše, neviem, ako sa mu to podarilo, ale zohnal do klipu hádam najkrajšie dievča v Londýne J,“ zhodnotil spoluprácu s úsmevom Miro Žbirka.

Nový dvojalbum, ktorý vzniká v Abbey Road sa na pultoch objaví v septembri 2018. Do života ho Miro Žbirka uvedie na špeciálnych októbrových koncertoch v Prahe, Brne a Bratislave. Ďalšie koncerty Vianočného Symphonic Tour budú 15.12.2018 v Žiline a 18.12.2018 v Košiciach.

Predpredaj lístkov
Dean Ross, Meky, Robbie McIntosh, Blair Cunnigham, Hamish Stuart, Rob Cass, Pearse McIntyre (foto: archív MŽ)

Už zajtra nový singel DIEVČA (na lásku nie je čas) na iTunes a Spotify

Posted by Miro Zbirka on Thursday, April 26, 2018

Nadácia Rádia Expres