Práve hráme

05/04/2018

A. Duleba: Nevylúčiť ruských diplomatov zo Slovenska bola zásadná chyba


Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Európou otriasa diplomatická roztržka s Moskvou. Slovensko ostáva mimo. Po útoku na bývalého plukovníka ruskej rozviedky Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Júliu aktuálne asi najstrašnejším nervovo-paralytickým jedom Novičok vyhostilo viac ako 30 štátov zo svojich území 150 ruských agentov s diplomatickým krytím. Británia totiž viní z útoku priamo ruského prezidenta.

Prečo Slovensko ostalo bokom a jediné, čo zatiaľ urobilo, bolo dočasné stiahnutie nášho veľvyslanca z Moskvy? Prečo nás dôkazy britskej strany nepresvedčili o tom, že je nutné konať? Prečo presvedčili 20 krajín Európskej únie? Kto vlastne Skripaľ bol, a o aký jed tu vlastne ide? Prečo Rusi vyhlásili, že jed mohol pochádzať aj z bývalého Československa? A prečo to český prezident nechal preverovať aj tamojšou tajnou službou? Sme dobrým partnerom pre našich spojencov, alebo sa nám viac páči Rusko?

Braňo Závodský sa rozprával s riaditeľom Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Alexandrom Dulebom.

https://podmaz.sk/podcast/brano-zavodsky-nazivo/4227218071-alexander-duleba-nevylucit-ruskych-diplomatov-zo-slovenska-bola-zasadna-chyba

Mobilné aplikácie Rádia Expres