Práve hráme

07/03/2018

Slovenka Kristína Magáthová pobeží najväčší ženský maratón v Japonsku. Namiesto medaily dostane v cieli luxusný prívesok


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Kristína Magáthová, marketingová asistentka a bežkyňa

Kristína Magáthová pochádza z Topoľčian. Po štúdiu marketingu na vysokej škole v Nitre začala cestovať. Keď prišla pred deviatimi rokmi do Sydney, pracovala ako čašníčka. Teraz je marketingová asistentka vo firme, ktorá predáva a distribuuje zdravotné pomôcky pre nemocnice a imobilných ľudí – elektrické vozíky, zdvíhače pre ľudí, ktoré ich môžu zdvihnúť z vozíka na posteľ, a podobne.

Každý deň ale trénuje – behá, behá, behá. Pred dvomi rokmi zabehla v Sydney svoj prvý maratón. V nedeľu, 11. marca 2018, ju čaká ďalší maratón, jej štvrtý v poradí a ide o najväčší ženský maratón na svete – Nagoya Women’s Marathon. Keďže hlavným sponzorom je výrobca luxusných šperkov, v cieli nedostanú dámy medialu, ale luxusný prívesok. Kristíne držíme palce!

Foto: Archív Kristína Magáthová

#olidzupi

Mobilné aplikácie Rádia Expres