Práve hráme

25/01/2018

Slovenský šéfkuchár Peter Varga varí v Írsku pre svetové hviezdy


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Peter Varga, šéfkuchár

Peter Varga pochádza z obce Tureň pri Senci. Po skončení strednej odbornej školy v Nových Zámkoch išiel na vojnu, a potom sa zamestnal ako kuchár, v tom čase, v najlepšom hoteli v Bratislave. Neskôr ho ale kamarát zavolal do Írska, aby mu pomohol otvoriť reštauráciu. Mal tam byť pol roka, nakoniec zostal doteraz. Celkovo žije v Írsku, konkrétne v Dubline, vyše 14 rokov, kde pracuje ako šéfkuchár v The Gibson Hotel v Dubline. Práve tam vyvára svetovým hviezdam ako Jennifer Lopez, Lady Gaga, Ed Sheeran či pre skupiny R.E.M. a Coldplay.

Pred rokom vydal vlastnú kuchársku knihu In the hands of a Chef, ktorá je v angličtine a celý výťažok z predaja ide pre deti na onkológii v detskej nemocnici v Dubline. Okrem toho, priamo v hoteli sa nakrúcala ďalšia séria šou #FirstDatesIRL, ktorá fičí vo verejnoprávnej televízii RTÉ2 a Peťo je súčasťou tohto programu, pretože pripravoval menu pre tých, ktorí sa prihlásili do šou a majú rande.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Foto: Archív Peter Varga

#olidzupi

Nadácia Dobrý skutok