Práve hráme

15/01/2018

„Nič nie je zadarmo,“ pripomína svojou novinkou kapela KING SHAOLIN


Bratislavská kapela King Shaolin po nedávno zverejnenom časozbernom videoklipe Born Free! prichádza s ďalším singlom, Nobody Said. Obe skladby pochádzajú z jej aktuálneho albumu Play Against The Rules, ktorý vyšiel v marci 2017.

„Každé zakopnutie nás robí silnejšími. Verím, že význam textu a posolstvo tohto songu ľudom pripomenie, aby nestrácali nádej. Za každým úsilím a vytrvalosťou s dávkou otvorenosti je nielen drina, ale aj zadosťučinenie,“ opisuje myšlienkovú ideu najnovšieho singlu Nobody Said spevák a skladateľ Dominik Štofko. Pozri si nový klip:

KING SHAOLIN – Nobody Said |OFFICIAL VIDEO|

„Už 5 rokov sa venujeme každodenne nášmu snu. Je to dlhá cesta plná vzostupov aj pádov, no stále na sebe tvrdo pracujeme. Tento princíp, táto realita ma inšpirovala k napísaniu textu. Iróniou je, že pôvodne skladba nemala byť na albume, no v poslednej chvíli sme sa rozhodli, že na ňom nesmie chýbať. Song sa znovuzrodil,“ hovorí frontman kapely King Shaolin.

Videoklip kapela zrealizovala s režisérom Lacom Rychtárikom a natáčalo sa v priestoroch košického štúdia Woont. V klipe sa okrem kapely objavila aj mladá slovenská modelka Barbora Bobošová. „Pri tvorbe klipu sme sa cítili veľmi uvoľnene, zažili sme pri natáčaní intenzívny nával nápadov, eufórie, vyčerpania i harmónie. Verím, že divák vyvníma náš kreatívny vklad a utvorí si vlastný obraz o našom diele,““ vysvetľuje gitarista a manažér kapely Michal Neffe.

„Už 5 rokov sa venujeme každodenne nášmu snu. Je to dlhá cesta plná vzostupov aj pádov, no stále na sebe tvrdo…

Posted by King Shaolin on Sunday, January 14, 2018

Kapela King Shaolin popritom neustále aktívne koncertuje. Len za minulý rok odohrala 80 koncertov a celkovo má za sebou už viac ako 400 koncertov v štyroch krajinách Európy. O mesiac vyráža na klubové turné, v rámci ktorého sa v predstaví v šiestich slovenských mestách. „Na turné predstavíme okrem songov z pripravovaného EP Dead Mans Heart aj vynovenú live performance obohatenú o spev vokalistiek a na poste bubeníka predstavíme Trnavčana Michala Skácela,“ vysvetľuje Dominik Štofko.

KING SHAOLIN Maresi Tour:

03.03 Nové Mesto nad Váhom, BLUE NOTE
09.03 Nitra, MUSIC A CAFE (+ Be Well)
10.03 Trnava, TEN KLUB (+ Family Friend)
16.03 Prešov, WAVE (+ Jeno´s Brothers, No Brake)
17.03 Košice, KASÁRŇE (+ Jeno´s Brothers, Parrots of Madness)
24.03 Bratislava, NU SPIRIT (+ Horehigh)

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres