Práve hráme

10/01/2018

Široké, celkom dobré, no bez značiek a bez áut. Takto vyzerajú cesty v Severnej Kórei


Severná Kórea je svetom rozpakov a núteného pokoja, ktorému sa nevyhýbajú ani cesty a diaľnice.

Na Severnú Kóreu sa pozeráme ako na kuriozitu, pri ktorej sme radi, že časy socializmu a komunizmu u nás skončili a sme slobodní. Občas to vyzerá tak, že celá Severná Kórea je iba obrovský sociálny experiment niektorej z mocností, ktorý udržiava ľudí v chudobe, hlade, bolesti a absolútnej neslobode, aby zvyšku sveta poukázal, v akom blahobyte si žije. Kórejská ľudovodemokratická republika má rozlohu 120 540 km², vyše 25 miliónov obyvateľov, na jeden kilometer štvorcový pripadá až takmer 200 ľudí. V normálnom svete by to znamenalo, že severokórejské cesty budú permanentne preplnené, avšak realita je presne opačná.

Cesty sú prázdne, hlavné ťahy prevažne v primeranom technickom stave, po cestách miestami pobehujú deti a sedliaci, ktorí buď čakajú hodiny na auto, ktoré by ich zviezlo, prípadne predávajú zeleninu, ktorú vypestovali na svojich poliach.

Fotograf Eric Lafforgue nafotil sériu 30 fotografií počas svojej cesty po Kórejskej ľudovodemokratickej republike a ako niekoľkí pred ním poukázal na žalostný stav tejto obrovskej kontroverznej krajiny.

Viac foto na autoviny.sk [fb_page_like url=“https://www.facebook.com/automotorasport/“]
Mobilné aplikácie Rádia Expres