Práve hráme

05/12/2017

Slovenka Barbora Pátková spieva s britskou kapelou The Heliocentrics


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Barbora Pátková, speváčka

Barbora Pátková pochádza z Bratislavy. Mimo Slovenska žije už vyše 15 rokov. V šestnástich odišla do USA, kde bola štyri roky. Potom sa na pár mesiacov vrátila na Slovensko, ale nakoniec odišla do UK, kde na University of Cambridge vyštudovala ekológiu. Po škole viedla neziskovku, v ktorej učila s ďalšími dobrovoľníkmi deti o životnom prostredí, ale popritom vždy spievala.

Nakoniec si spev a hudbu vybrala, a posledné 4 roky spieva s britskou kapelou The Heliocentrics. Sú to muzikanti, ktorí vydali osem albumov, kým prišla Barbora. Spoločne už nahrávajú druhý album, a popritom cestujú a hrajú po celom svete, majú napríklad za sebou aj rozhovor a nahrávanie v BBC u Gilles Peterson (BBC Radio 6 Music). Je to síce taká psychadelická hudba s mixom jazzu, svetovej hudby, aj prvkami africkej hudby, ale Barbora spieva aj po slovensky.

Takto vyzerajú naživo:

The Heliocentrics — Live на Пикнике Афиши

Slováci v zahraničí na Exprese výnimočne už zajtra ráno, tak nezaspite! 😋😎⏰ Načasovanie veľmi milé a neplánované,…

Posted by Oli Džupinková on Monday, December 4, 2017

Foto: Archív Barbora Pátková

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres