Práve hráme

30/11/2017

Slovenský červený Kríž bude ľudom pomáhať na nových autách


Nadácia Kia Motors Slovakia významne posilnila mobilitu Slovenského Červeného Kríža! 20 nových vozidiel Kia cee“d pomôže Slovenskému Červenému Krížu (SČK) v práci deťom, seniorom, chorým, tým, ktorí sa ocitli v sociálnej núdzi, alebo ich postihla prírodná katastrofa. Nové autá posilnia 20 územných spolkov SČK pôsobiacich v takmer 40 okresoch Slovenska.

Slovenský Červený kríž robí prácu, ktorá je vnímaná tak samozrejme, že si málokto uvedomí, kto ju vykonáva. Vzhľadom na jej neziskovosť a verejnoprospešnosť si vyžaduje neustále investície a podporu, partnerov, ktorí si celoplošne všímajú jeho aktivity. Na výkon každodenných činností, ktorých výsledkom je pomoc človeku, a to rôznym spôsobom, sú nevyhnutné prostriedky. SČK pomáha aj tam, kde nie sú vždy nastavené konkrétne administratívne pravidlá a kritériom pre poskytnutie pomoci je prostá ľudskosť.

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee“d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. Súčasťou daru nadácie sú aj sady zimných pneumatík a finančný dar na registráciu automobilov.

Nadáciu Kia Motors Slovakia založila spoločnosť Kia Motors Slovakia s.r.o. s cieľom realizovať filantropické projekty na Slovensku. V roku 2015 spustila nadácia prvé projekty v oblasti filantropie a darcovstva s víziou byť spoľahlivým partnerom pre žilinský región. Misiou nadácie je tvoriť nový priestor a podmienky pre rozvoj detí a mládeže a v spolupráci s partnerskými organizáciami vytvárať lepší svet okolo nás. Aktivity a projekty nadácie sú zamerané na rozvoj vzdelávania a športu.

Nadácia Dobrý skutok