Práve hráme

06/11/2017

Vedeli ste že, čítanie zlepšuje pamäť a znižuje riziko Alzheimera?


Vedci jednoznačne dokázali, že vďaka čítaniu sa nám zlepšuje pamäť, rozširujú sa obzory, dokážeme sa lepšie sústrediť, dokonca slúži ako prevencia vzniku Alzheimerovej choroby a demencie. Špeciálnu silu majú aj detektívky, ktoré svojím postupným odhaľovaním kľúčov k vyriešeniu záhad podporujú analytické myslenie človeka. Aj tento fakt hrá do karát rastúcej popularite severského krimi, ktoré si aj na Slovensku získava čoraz väčšiu čitateľskú obec.

Svedčí o tom mimoriadny úspech minuloročnej návštevy nórskeho spisovateľa Samuela Bjorka na knižnom veľtrhu v Bratislave, ktorý bude mať tento rok nasledovníkov. Na Bibliotéku totiž pricestuje švédska dvojica scenáristov a autorov detektívok Hans Rosenfeldt a Michael Hjorth, ktorí stoja za dielami ako Tí, ktorí zlyhali; Hrob v horách; Učeň; Nemý svedok či Temné tajomstvá.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Bibliotéka je každoročne zdrojom sofistikovanej zábavy a oddychu pre všetkých bez rozdielu. Minulý rekordný ročník navštívilo viac ako 45-tisíc ľudí, čo je jasným dôkazom toho, že záujem Slovákov o knihy a čítanie vôbec neklesá, práve naopak. Do Incheby sa od 9. do 12. novembra opäť chystajú tisícky návštevníkov, ktorí sa tešia okrem kníh na nabitý program pre všetky vekové kategórie, stretnutia s obľúbenými autormi, autogramiády, krsty kníh, či dramatizované čítania. Špeciálny program čaká aj deti. Na pódiu s názvom Deti sú naše knihy a v rozprávkovej dielni Mama, tata, čítajte s nami sa budú môcť hrať s animátormi, kresliť, spievať, tancovať a stretnúť sa s autormi detských kníh, ktorí budú priamo na veľtrhu čítať. Pozornosť organizátorov a vystavovateľov je tiež zameraná na tínedžerov a tínedžerky, ale aj milovníkov slovenskej literatúry, fantasy, sci-fi, cestopisov, histórie či drámy.

Opäť rátajte s predĺženými otváracími hodinami – vo štvrtok a piatok od 9:00 do 20:00, v sobotu od 10:00 do 20:00 a v nedeľu od 10:00 do 18:00.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres