Práve hráme

12/10/2017

Dospelá kvalita made in Slovakia!


Skupina Lavalier pochádza z Bratislavy a vznikla v septembri 2009. Orientuje sa na autorskú rockovú hudbu s prvkami elektroniky. Texty (anglické aj slovenské) sú o živote okolo, niekedy o vlastnej skúsenosti, ale nájde sa aj fikcia.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Po hudobnej stránke sa Lavalier necháva inšpirovať známymi a rešpektovanými legendami, no pokúša sa ísť vlastnou cestou, ktorá má svoj cieľ a jasne vymedzené hranice. Od založenia kapely stihli vytvoriť autorský koncertný repertoár, natočiť štyri videoklipy, odohrať množstvo koncertov po celom Slovensku, v Rakúsku, Maďarsku a Čechách. V roku 2012 vydali debutový album INTROSPEKTÍVA a EP Odtiene (pod producentskou taktovkou Erika Horáka – Lososa (exZlokot, v súčasnosti člen skupiny Archívny chlapec), ktoré bolo pokrstené 18. apríla 2016 na spoločnom koncerte v klube Randal za účasti viacerých výborných nemeckých a maďarských kapiel. Kapele sa podarilo slušne zabodovať v domácich súťažiach (Košický zlatý poklad, Coffebreaks – semifinále) ale aj v medzinárodnej konkurencii (celosvetová súťaž Emergenza – stredoeurópske finále), prípadne v súťaži Radegast Líheň 2013 (spomedzi 256 kapiel sa prebojovali semifinálovej osmičky).

Koncom roka 2013 a začiatkom roka 2014 bola pieseň Bullet in the barrel zaradená do hitparády DEMOVNICA, v ktorej vďaka hlasom fanúšikov vydržala rekordných a doposiaľ neprekonaných 14 týždňov. V súčasnosti kapela pripravuje nové piesne (takmer výhradne so slovenskými textami) a nový koncertný repertoár, ktorý bude predstavený už 26.októbra 2017 v bratislavskom klube Flame. Okrem toho sa pilne pracuje na prípravách na natáčanie nových klipov. Máme sa na čo tešiť.

Naštartuj svoju hudobnú kariéru s Rádiom Expres a predveď svoju tvorbu celému Slovensku.
Máš kapelu? Pošli video! Si sólový spevák alebo speváčka? Pošli video! Sme otvorení všetkým štýlom a tvoje video Ozo Guttler ukáže celému Slovensku na našom webe a na našom Facebooku.

Pošli nám svoj klip

Nadácia Dobrý skutok