Práve hráme

09/10/2017

Fantastické spracovanie ľudovky do moderného šatu. Ľudové Mladistvá – Juríčko


Ľudové Mladistvá fanúšikom posielajú ešte nový videoklip k skladbe „Juríčko“, ktorej autorom je bubeník kapely Jakub Kačic. „Skladbu som našiel úplne náhodne, pôvodná verzia nemala tempo a bola bez nástrojov – to ma veľmi lákalo, pretože som mal absolútne voľnú ruku v komponovaní,“ hovorí Jakub. Atmosféra piesne je dotváraná snovým klipom z rozprávkového machového lesa na západe Slovenska. Pozrite si novinku Juríčko:

Ľudové Mladistvá – Juríčko

Stručne a jasne :)Pondelok nová skladba!#Juríčko#OneTake…. a tu pár foto z natáčania

Posted by Ľudové Mladistvá on Friday, October 6, 2017

Ľudové Mladistvá je hudobný projekt skladateľa a klaviristu Martina Majla Štefánika a hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o fúziu nesúrodých prvkov ako folkór, jazz, vážna aj moderná hudba, výsledok je jedinečný a nezabudnuteľný. Svedčí o tom aj množstvo úspechov, ktoré kapela dosiahla za dva roky svojej existencie: vyhrala Pódium mladých talentov na BJD, na Radio_Head Awards bola objavom roka a bodovala aj v súťažiach Nové tváre slovenského jazzu a JazzFruit Praha.

Ľudové Mladistvá – Páslo dievča pávy

Ľudové Mladistvá – A Ja Taká Čarna

Zoskupenie Ľudové Mladistvá tvoria profesionálni hudobníci, väčšina kapely sa hudbou aj živí: Martin Majlo Štefánik (klavír), Jakub Kačic (bicie), Jozef Madola (basgitara), Martin Jeriga (husle), Michal Baláž (cimbal), kapelu dopĺňajú 4 folklórne speváčky – Terézia Jarošová, Mária Nagyová, Nina Kollárová a Diana Minarovičová.

Páčia sa Ti Ľudové Mladistvá? Sleduj ich na sociálnych sieťach:

facebook.com/pg/LudoveMladistva
instagram.com/ludovemladistva/
soundcloud.com/ludovemladistva

Nadácia Rádia Expres