Práve hráme

09/10/2017

Snehuliak – Vyber sa s nami po stopách Harryho Holea!


Po tomto filme už nikdy nebudete stavať snehuliaka s radosťou…

Od 12. októbra je v slovenských kinách film Snehuliak – adaptácia slávneho detektívneho thrilleru, v ktorej sa spojili najúspešnejší autor súčasnej krimi Jo Nesbø, najsvojráznejší románový detektív Harry Hole a jeden z najcharizmatickejších hercov svojej generácie Michael Fassbender.

Vo vysielaní sme hrali o 8-dňový zájazd do Nórska po stopách Harryho Holea od cestovnej kancelárie BUBO. Výhercom sa stal poslucháč Vlado z Martina.
Zároveň sme súťažili aj na webe – zo všetkých správnych odpovedí boli vyžrebovaní 3 výhercovia dvoch lístkov do kina a knihy – Viktória Pevná, František BartalosVeronika Kováčová. Gratulujeme!


O filme:

Harry Hole (Michael Fassbender) je enfant terrible tímu, vyšetrujúceho zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej sa však jedná o nezodpovedného alkoholika, ktorého prehrešky nechcú už ďalej prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rachel (Charlotte Gainsbourg), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol k iným myšlienkam. A vyzerá to tak, že sa dočkal. Uprostred noci zmizne zo svojho domu žena a o pár dní neskôr ju nájdu brutálne zavraždenú. Postavený snehuliak, ktorý na mieste činu zostal ako jediné vodítko naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať, a že sa možno už párkrát takto hral aj v minulosti. A zjavne ho to baví čím ďalej, tým viac a neplánuje s tým prestať.

Hoci Harrymu v pátraní pomáha mladá brilantná vyšetrovateľka Katherine Bratt (Rebecca Ferguson), neprestávajú policajti ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a zahrávať sa s Harry Holom. Lenže skvelému policajtovi stačí aj vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Štatút súťaže

Nadácia Dobrý skutok