Práve hráme

28/09/2017

Adam Ďurica v spolupráci s The Glowsticks predstavuje videoklip k singlu Nebojím sa


Adam Ďurica patrí medzi aktívnych umelcov, ktorí si nevydýchnu ani na chvíľu. Neustále sa sústredí na hudbu, tvorí a skladá piesne, koncertuje, ale tiež sa intenzívne venuje svojim fanúšikom na sociálnych sieťach. Momentálne predstavuje lyric video k singlu Nebojím sa, ktorý nájdete na jeho poslednom albume Spolu. Na aranžmá a finálnom znení piesne sa popri Ondřejovi Urbancovi podieľala aj kanadská producentská špička The Glowsticks, ktorí sú okrem dlhodobej spolupráce s Benom Cristovaom známi tiež projektami s ďalšími slovenskými umelcami (Majk Spirit, Ego, Tina).

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„S The Glowsticks som na album Spolu pripravil 3 pesničky: Nebojím sa, Chcem a Pod piánom, ktoré sa trochu odlišujú od mojej predchádzajúcej tvorby a spolupráca s týmito skúsenými producentmi jednoznačne predstavuje tú najprogresívnejšiu časť albumu. Z tejto trojice piesní najviac vyniká Nebojím sa, v ktorej sa prelínajú prvky popu a hip-hopu. O jej finálny moderný zvuk sa postaral môj brat Lorenzo,“ porozprával o vzniku skladby Adam Ďurica.

Nebojím sa je odvážna skladba v ktorej sa Adam zamýšľa nad životom a strachmi, ktoré nás každý deň sprevádzajú. Či ide o rôzne fóbie alebo čisto abstraktné veci ako smrť, politické témy, neúprimnosť alebo závisť, každý človek sa obáva niečoho iného a tento svoj strach si nosí so sebou. Text piesne aj tentokrát napísal Vlado Krausz a hudbu si Adam zložil sám.

„Myslím, že každý z nás má strach z niečoho iného. Niekto sa bojí pavúkov, niekto má klaustrofóbiu, niekto má strach z výšok. Aj keď mám rád istoty, lebo dnes je veľmi neistá doba, uvedomil som si, že veľa istôt človeku dodáva životný komfort, v ktorom sa môže príliš upokojiť a postupne stráca kreativitu. Takže také občasné „vzrúšo“ v živote vôbec nie je na škodu, aj keď sa nám to v danú chvíľu môže javiť ako komplikácia. Ak by som si mal vybrať jednu vec v ktorej sa cítim byť trochu neistý, tak sú to určite počty a čísla. Hlavne ak ide o peniaze. Vtedy je dosť možné, že sa prerátam v prospech toho druhého,“ uvažuje o strachu a neistote Adam a dodáva: „to, v čom som si naopak istý a kde sa cítim naozaj doma, je pódium, živé koncerty a hudba ako taká.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Universal Music s.r.o.

Nadácia Dobrý skutok