Práve hráme

26/09/2017

Lipo chce novým singlom prebudiť v mladých ľuďoch kreativitu


Skladba je určená všetkým kreatívnym ľuďom, najmä tým mladým, ktorí sa nechcú iba bez záujmu pozerať na situáciu okolo seba, ale majú nápady a chuť zmeniť veci k lepšiemu.

Singel Vidíš, co jiní nevidí vznikol v spolupráci s programom SmartUp, ktorý sa zameriava na podporu zmysluplných nápadov a projektov mladých ľudí a pomáha s ich realizáciou. Vo videoklipe, ktorý si rapper už tradične sám režíroval, preto môžeme vidieť talentovaných mladých ľudí, ako kráčajú za svojimi umeleckými snami.

Lipo – Vidíš, co jiní nevidí ft. ODD

Refrén piesne naspieval ODD, polovica hiphopovej dvojice ATMO music. ODD s Lipom pravidelne spolupracuje ako producent jeho hudby, nie je však príliš obvyklé, aby sa postavil i za mikrofón. Charizma jeho statného hlasu tak možno bude pre niektorých veľkým prekvapením.

O tom, aké je ťažké pretaviť priania v konkrétny výsledok, vie svoje aj sám Lipo. „Spomenul  som si na dobu, keď som začínal písať prvé texty a nemal som nič, okrem túžby svetu odkázať to, čo som sám považoval za dôležité. Je mi jasné, že takto nejako začína väčšina ľudí a že to občas vôbec nie je jednoduché,“ zamýšľa sa hudobník, ktorý pred desiatimi rokmi vydal prvú dosku s projektom BPM. Vtedy sa ešte pod nezávislým labelom a s minimom prostriedkov vydal na cestu za tým, aby na českú hiphopovú scénu priniesol celkom novú podobu žánru, nezaťaženú zažitými stereotypmi. Touto cestou úspešne kráča dodnes.

Zdroj : Universal Music s.r.o.

Nadácia Rádia Expres