Práve hráme

12/09/2017

Skupina Instinct predstavuje debut Na inzerát. Čo ich inšpirovalo k názvu albumu?


Skupina Instinct sa zviditeľnila minulý rok vďaka hosťovaniu na turné skupiny Elán. Slovensko-česká skupina žijúca v Prahe a spievajúca v slovenčine sa spoznala na inzerát, čo ich inšpirovalo k názvu ich debutového albumu. Ich skladby Na život a na smrť a Medzitým sme mohli počuť dlhšie v slovenskom éteri a nechýbajú ani na albume spolu s novinkou Zlodej slnečníc. „Každá pieseň na albume má jedinečný príbeh od okamihu, keď vznikol prvý tón až po finálnu podobu nahrávky alebo videoklip“ vysvetľuje Miro Maršík a naráža tak aj na komplikácie, ktoré nahrávanie albumu doprevádzali. Patrila medzi ne aj kompletne vykradnutá skúšobňa na začiatku tohto roka.

Instinct – Na život a na smrť [oficiálny videoklip]

Na piesňach spolupracovali aj textári Ľuboš Zeman (Elán) a Daniel Hevier (Team, IMT Smile). Album vznikal v produkcii Randyho Gnepu (Nocadeň, Katarína Knechtová, Lina Mayer), Ondřeja Žatkuliaka a Ecsona Waldesa.

Instinct – Medzitým [oficiálny videoklip]

Tracklist: 1. Intro, 2. Medzitým, 3. Na život a na smrť, 4. Valčík s ilúziou, 5. Hviezda večera, 6. Zázrak, 7. Dozadu, 8. Na púšti, 9. Zlodej slnečníc, 10. Žiadne zmeny, 11. Človek

Foto: Jan Hadraba

Nadácia Rádia Expres