Práve hráme

06/09/2017

Jarmila Molnárová je jednou zo štyroch Sloveniek, ktoré majú oficiálnu licenciu na sprevádzanie Rímom


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Jarmila Molnárová, sprievodkyňa v Taliansku

Jarmila Molnárová pochádza z Budmeríc. Posledných 15 rokov žije v Taliansku, konkrétne na palmovej riviére, v meste San Beneddeto del Tronto. Je to miesto, kde ľudia obyčajne chodia na dovolenku. Jarmila má ale toľko práce, že si to niekedy ani neuvedomuje, že má more desať minút od pláže. Jarmila ale začínala ako tranzitná sprievodkyňa v autobuse, potom bola pobytovou delegátkou v Chorvátsku, na talianskom ostrove Elba a nakoniec študovala taliansky jazyk a kultúru v Miláne.

Neskôr si založila v Taliansku rodinu a po materskej sa rozhodla, že chce ostať v cestovnom ruchu. Tak si spravila kurz a skúšky na licenciu na sprevádzanie Rímom. Má vlastnú cestovnú kanceláriu a v Taliansku sa venuje najmä slovenským a českým turistom. Jarmila odporúča spoznávanie nových miest so sprievodcom, alebo aspoň to, aby sme sa poradili s miestnymi a naplánovali si výlet tak, aby bol efektívny.

Ani sa mi veriť nechce, že začínam 4. vysielaciu sezónu Slovákov v zahraničí ❤️💕 aaach! Poďme na to teda!😎😉 Zajtrajší,…

Posted by Oli Džupinková on Tuesday, September 5, 2017

Foto: Archív Jarmila Molnárová

#olidzupi

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres