Práve hráme

28/08/2017

Slovák Radovan Michalov preniesol pouličné umenie živých sôch na javiská po celom svete


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Radovan Michalov, umelecký producent

Radovan Michalov je zo Spišskej Novej Vsi. Vyštudoval tanečné umenie na Vysokej škole múzických umení. Popri škole si však musel zarábať na živobytie, a tak začínal ako živá socha. Bolo to vo Viedni, pred 17 rokmi a bol rakúsky cisár. Postupne sa vypracoval a začal vytvárať viacero zoskupení živých sôch. Pouličné umenie preniesol na javisko a vytvoril dva veľké projekty – Big Names a Mirror Family.

Vystupujú po celom svete – v Istanbule, v Hong Kongu, dva roky po sebe aj v Singapure na Veľkej cene F1 alebo na tenisovom turnaji v Katare. Radovan Michalov žije momentálne v Ottawe, v Kanade a odtiaľ lieta po celom svete. Pracuje ako producent umeleckých zoskupení a hlavnou náplňou jeho práce je vymýšľať a vytvárať netypické originálne umelecké zoskupenia, a potom ich predávať do zahraničia na rôzne podujatia, festivaly a podobne.

Už tento víkend organizuje Radovan aj Festival živých sôch doma, v Spišskej Novej Vsi.

BIG NAMES IN VENICE :: PROMO VIDEO :: HD 2016

Krásnu nedeľu priatelia :) Chcem Vám povedať, že tento týždeň odvysielame na Radio Expres Slovákov v zahraničí výnimočne…

Posted by Oli Džupinková on Sunday, August 27, 2017

Foto: Archív Radovan Michalov

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres