Práve hráme

15/08/2017

Anthology – symfonický power metal z Nižnej!


Anthology je slovenská skupina z Oravy. Založil ju gitarista Marián Gonda a ex-basák Ján Kičín. Hudba Anthology sa zvykne zaraďovať medzi symfonický a power metal.V roku 2011 vyšiel prvý album s názvom „Exitus„, ktorý pomohol zviditeľniť meno kapely na domácej scéne. Zvýšil sa počet koncertov, medzi ktoré patril aj festival Terchovský Budzogáň kde Anthology predskakovali kapelám Olympic and Desmod.V roku 2013 kapelu opustila speváčka Alexandra a nahradila ju Raylyn Shayde.

Anthology vydali nový album „The Prophecy“ v roku 2014 a na jeho masteringu sa podieľal známy gitarista Roland Grapow (Masterplan ex-Helloween). Album tentokrát vyšiel v angličtine čo rozšírilo pole pôsobnosti kapely do zahraničia. Koncom roka 2016 kapela vydala tretí štúdiový album s názvom „Angel’s Revenge„, ktorý sa nesie v duchu symfonického metalu s agresívnejšími prvkami. Na albume spolupracoval death metalový vokalista z Anglicka, Connor Sanders.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Kapelu tvoria:
Ľubica Gavlasová (Raylyn Shayde) – vokály (2013-)
Marián Gonda – gitara (2008-)
Miro Grman – gitara (2009-)
Martin Solárik – klávesy (2009-)
Peter Pleva – bicie (2008-)

Kapela realizovala posledný album Angel s Revenge taktiež pod taktovkou Rolanda Grapowa, ktorý sa neunúval a v rámci festivalu Orava Rock Storm si s nimi zahral dve skladby. Posledný album bol recenzovaný na viacerých zahraničných portáloch  a nedostal nižšie hodnotenie ako je 80 zo 100. Na jeseň tohto roka plánujú Oravčania tour po Českej republike.

Naštartuj svoju hudobnú kariéru s Rádiom Expres a predveď svoju tvorbu celému Slovensku.
Máš kapelu? Pošli video! Si sólový spevák alebo speváčka? Pošli video! Sme otvorení všetkým štýlom a tvoje video Ozo Guttler ukáže celému Slovensku na našom webe a na našom Facebooku.

Pošli nám svoj klip

Nadácia Dobrý skutok