Práve hráme

03/08/2017

Eva Bacigalová, Ján Riapoš – Mal som (vždy) šťastie 2


Desať rozhovorov, desať originálnych príbehov, desať výnimočných ľudí. Zdanlivo ich nič nespája. Sú medzi nimi paralympijskí športovci Alena Kánová, Martin Barbierik, Tomáš Masaryk, Radovan Kaufman a Marián Kamien, horolezec na vozíčku Ladislav Bočkor, no aj spevák Robo Opatovský, legendárna krasokorčuliarska trénerka Hilda Múdra, novinárka Eva Bacigalová či bankár Imrich Béreš.

Kniha vznikla ako voľné pokračovanie titulu Mal som (vždy) šťastie, v ktorom Eva Bacigalová v rozhovore s paralympijským športovcom a predsedom Slovenského paralympijského výboru Jánom Riapošom zachytila jeho osobný a pracovný príbeh. Tentoraz sa garde obrátilo a Ján Riapoš vyspovedal autorku. Z prostredia športu hendikepovaných a okruhu ľudí, ktorí k nemu majú blízko a podporujú ho, vybral aj ďalších deväť osobností. Rozhovory s nimi viedla Eva Bacigalová. „Mala som tak možnosť spoznať ďalšie neuveriteľné osudy a ľudí, čo nezanevreli na život len preto, že im do neho vstúpila zdanlivo neprekonateľná prekážka. Ich príbehy sú silnou motiváciou aj pre mňa,“ hovorí.

A hoci sa v názve knihy hovorí o šťastí, nečakajte, že v nej objavíte tie jediné správne recepty. Sú v nej „len“ osudy ľudí, ktorí hodnotu šťastia spoznali vo chvíli, keď museli tvárou v tvár vzdorovať nešťastným náhodám, úrazu, zlým podmienkam či osobnej tragédii. Našli však cestu k harmónii života a aj k toľko spomínanému šťastiu. Skúste s ich pomocou objaviť vašu vlastnú.

Kúpiť knihu
Nadácia Dobrý skutok