Práve hráme

26/06/2017

Miro Žbirka dostal prestížne ocenenia a predstavuje ďalšieho hosťa vianočného Symphonic Tour 2017


Miro Žbirka dostal ako prvý slovenský spevák dve prestížne ocenia. V sobotu 24. júna  na Filmovom festivale Park Film Fest v Trenčianskych Tepliciach dostal Artist´s Mission Award. Tabuľku so svojim menom slávnostne pripevnil na Most slávy vedľa mien Claudia Cardinale, Catherine Deneuve, Jeremy Irons, Omar Sharif a ďalších. Cena získal za účinkovanie vo filme Neberte nám princeznú, v ktorom stvárnil jednu z hlavných úloh.

„Teší ma, že dostávam ocenenia ako spevák. Teraz som dostal cenu ako herec. Na to si budem musieť ešte zvyknúť,“ povedal Miro Žbirka s humorom a dodal: „Veľmi si to vážim. Vo filme so mnou hral aj môj sveter, ktorý je asi v každom zábere. Ten si všetci pamätajú doteraz. Sú to príjemné spomienky a dobrý pocit.“

Pred nedávnom jeho podobizeň zaradila Česká mincovňa do série „Slavíci ve zlatě“.  Ako prvý slovenský spevák a Zlatý slávik sa dostal do spoločnosti, v ktorej sú už na zlatých a strieborných medailách Karel Gott, Lucie Bílá, Walemar Matuška, Hana Zagorová a Marta Kubišová.

V rôznych verziách možno mince získať na tu.

Počas tohto leta Miro Žirka určite nestihne veľa oddychovať. Čaká ho práca na novom albume a intenzívna príprava decembrového turné, ktorého ďalším exkluzívnym hosťom bude Lenka Filipová. Spolu s Jaroslavom Svěceným obohatia program Vianočného Symphonic Tour 2017. Sprevádzať ich bude Zlínska filharmónie a miestne detské zbory. Divákov čaká silné hudobné a  emotívne vystúpenie plné známych melódií.

Kúpiť lístky na Symphonic Tour 2017

MIRO ŽBIRKA – Vánoční Symphonic Tour 2017

Mobilné aplikácie Rádia Expres