Práve hráme

Mafia Corner feat. Tereza Kerndlová – Být či nebýt (Official Lyrics Video)

21/11/2013

Mafia Corner a Tereya Kerndlová podávajú ruku týraním ženám


Mafia Corner a Tereza Kerndlová sa rozhodli spojiť sily v novembri, ktorý je venovaný boju proti domácemu násiliu a vydávajú singel Byť či nebyť. Pesnička je venovaná týraným ženám a spoločnosti, ktorú chcú vyzvať k väčšej angažovanosti.

Mafia Corner a Tereza Kerndlová otvárajú túto trinástu komnatu singlom, v ktorom veria nádeji a odvahe meniť život k lepšiemu. S myšlienkou podať pomocnú ruku ženám, s ktorými sa osud nemaznal a ich príbehy vyskladal z bolesti, utrpenia a preplakaných nocí, prišiel Toy Boy žijúci už niekoľko rokov v Londýne.

„Jedna z vecí, ktorá v Anglicku funguje ako bežná súčasť života skoro každého človeka, je charitatívna činnosť a pomoc druhým v núdzi. Rád by som tento pohľad na život a svet okolo nás preniesol aj na Slovensko a do Čiech,“ vysvetľoval Toy Boy. „Mnoho žien si myslí, že problémom sú ony a od svojho partnera si takéto správanie zaslúžia. Tým, že o tom nehovoria nahlas, upadajú do ešte väčšej priepasti. Najviac ma však zaráža, že vo väčšine prípadov si agresor, ktorý by mal byť trestne stíhaný, chodí s úsmevom po svete a chváli sa tým, aký je nedotknuteľný,“ rozčúlil sa Toy Boy.

Skladba má názov Byť či nebyť a pozvanie za mikrofón v štúdiu prijala Tereza Kerndlová. Charizmatickú speváčku roka 2012 TV Óčko a držiteľku dvoch českých Slavíkov oslovil tento projekt okamžite, ako si prvýkrát vypočula demo. Pesnička so silnou a dojemnou hudbou, i textom, navyše s pridanou hodnotou pomôcť týraným ženám a postaviť sa tvárou v tvár násiliu, ju presvedčila bez toho, aby nad spoluprácou s Mafiou Corner musela rozmýšľať. „Verím, že tento song prinesie posolstvo, že týrané ženy nie sú so svojimi problémami samé a že aj v dnešnej spoločnosti sú ľudia, ktorým ich osud nie je ľahostajný. Priala by som si, aby táto skladba posunula k odhodlaniu urobiť niečo so svojim osudom nielen samotné ženy, ale aby aj spoločnosť bola vnímavejšia. Pretože ak nenájdu silu ony, môže im pomôcť niekto z blízkeho okolia,“ zdôraznila Tereza Kerndlová.

Mobilné aplikácie Rádia Expres