Práve hráme

15/06/2017

Slovák Pavel Stacho začínal fotením svadieb pri Niagarských vodopádoch, teraz prispieva do časopisov pre Slovákov v zahraničí


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Pavel Stacho, fotograf a reportér

Pavel Stacho sa narodil v Handlovej, žil aj v Novákoch a v Prievidzi. Keď mal 25 rokov, emigroval. Keby sa vrátil, hrozilo by mu 18 mesiacov väzenia. Pavel, alebo ako ho volajú známi v Kanade, Paul, sa o odchode rozhodol spontánne. Ale najskôr sa v roku 1981 dostal do Rakúska, do utečeneckého tábora v Traiskirchene, kde bol vyše roka a nebolo to vôbec jednoduché. Ale nakoniec sa dostal do vládneho programu Kanady, kde žije už 35 rokov.

Začiatky boli veľmi ťažké a od zbierania dážďoviek pre rybárov sa postupne dostal k foteniu svadieb pri Niagarských vodopádoch. Aj keď je v zahraničí, prispieva do časopisu Krásy Slovenska a svoje rozhovory a fotoreportáže uverejňuje aj v časopise Slovo Britskej Kolumbie, ktorý vychádza v Kanade.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Foto: Archív Pavel Stacho

#olidzupi

Mobilné aplikácie Rádia Expres