Práve hráme

15/05/2017

Štít/Sen – Vyhraj knihu!


Po úspechu predchádzajúcej časti voľnej trilógie Sine metu, s názvom Údolie, prichádza ďalší diel skvelej kriminálky!

Kniha Štít/Sen je opäť majstrovským príbehom plným zvratov, napätia, smiechu aj smútku.

Zo všetkých správnych odpovedí boli vyžrebovaní výhercovia knihy Štít/Sen: Danka Vavrová, Zuzana Držková, Marek Macinga, Radoslava Kanderová, Lenka VaškováPavol Hošták. Gratulujeme!


O knihe:

Skutočnosť nie je jediná. Obklopujú nás miriady svetov. Nikdy nemôžeš prehrať. Môžeš to len predčasne vzdať.

Schrödingerova mačka je súčasne živá aj mŕtva. Ilustrácia toho, že skutočnosť, ktorú vnímame nie je jediná a veci môžu aj byť inak ako sa nám zdá.

Spoločenstvo štyroch – novinár Niko, jeho rakúsky priateľ, policajt Sven, autistický burzový maklér Robo a Profesor psychológie sa rozrastie o nového člena – sympatickú mladú Tinu.

V Tatrách sa dejú zvláštne veci – za nejasných okolností tam zahynú skúsený horolezec a bývalý horolezec. Tak, ako spoločenstvo predtým čelilo nejasnej mystike v pútnickej obci Marianka, rovnako sa teraz dotkne neporušiteľnej súdržnosti inej mýtickej obce – Lendak.

Napriek tomu, že chcú žiť len pokojný a spravodlivý život, vyvstanú pred nimi prekážky, ktoré sú opäť otázkou života a smrti.

A oni im musia čeliť, riešiť nejasnosti a nevdojak sa stále hlbšie zapletajú do vecí, až sa napokon stierajú aj hranice medzi svetmi. Medzi realitou a snom, Zemou a vesmírom a jediné, na čo sa opäť môžu spoľahnúť, je ich priateľstvo. Je však otázne, či to stačí na brutálnu silu, ktorá ovládla spoločnosť ako nevyliečiteľná rakovina.

Skutočnosť nie je jediná! Tak ako všetko, čo zažijú, nemusí byť v skutočnosti také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Nadácia Dobrý skutok